Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Prawne aspekty wykorzystania sztucznej inteligencji w medycynie” - fotorelacja

21.10.2022 KONFERENCJA

W dniach 20-21 października odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa „Prawne aspekty wykorzystania sztucznej inteligencji w medycynie”. Konferencja została zorganizowana przez Katedrę Prawa Cywilnego Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz IBEROJUR – Instituto Iberoamericano de Estudos Jurídicos z siedzibą w Porto (Portugalia).

Organizatorzy podjęli się złożonego, a zarazem koniecznego wyzwania, jakim jest wypełnienie luki w zakresie analizy prawnych aspektów pojawiających się na gruncie rozwoju sztucznej inteligencji w kontekście wykorzystania jej osiągnieć w medycynie. Zauważyć należy, że problematyka ta, z każdym dniem, nabiera coraz donioślejszego znaczenia teoretycznego, jak i praktycznego.

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, jak i IBEROJUR – Instituto Iberoamericano de Estudos Jurídicos stworzyły przestrzeń do wymiany poglądów dla przedstawicieli zarówno nauk prawnych jak i medycznych z różnych ośrodków naukowych. Ich współpraca ma na celu zacieśnienie współpracy medyków i prawników zarówno z Polski, jak i zagranicy, umożliwiając im rozwój wspólnych projektów.

Konferencja była dofinansowana z programu Krakowskie Konferencje Naukowe 2022

jedynka_krakowpl_1250x350.png