II edycja zawodów symulacji medycznej

fe_power_pion_pl-1_rgb.jpg
11 marca 2023 r. w Wieloprofilowym Centrum Symulacji Medycznej KAAFM odbyła się II edycja zawodów symulacji medycznej. Zawody stanowią element projektu, którego głównym celem jest stworzenie możliwości poszerzania wiedzy i rozwoju umiejętności praktycznych w dziedzinie medycyny, poprzez ćwiczenie postępowania z pacjentem w stanie zagrożenia życia.

Projekt „Kształtowanie umiejętności klinicznych w warunkach symulowanych w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego" realizowany jest w ramach programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej informacji o projekcie:

W zawodach wzięły udział pięcioosobowe zespoły studenckie, których członkami byli studenci kierunków medycznych.

Zawody były jednocześnie eliminacjami wewnętrznymi do ogólnopolskich zawodów symulacyjnych, które organizowane są co roku przez inną uczelnię medyczną.